یک تابلو نقاشی که از موزه‌ای در اسکاتلند به سرقت رفته بود، بعد از گذشت بیش از 30 سال به موزه بازگردانده شد.

تابلو نقاشی که در سال ۱۹۸۹ از «موزه قلعه هاگز» ربوده شده بود، به «موزه‌های گلاسگو» که شبکه‌ای از موزه‌ها در شهر اسکاتلند است، بازگردانده شد.

نقاشی «کودکان در آب» اثر «رابرت گمل هاچیسون»‌ به همراه چندین اثر دیگر از «موزه قلعه هاگز» که اکنون تعطیل است، با قطع کردن سیستم هشدار و وارد شدن از پنجره موزه ربوده شده بود.

در زمان سرقت این نقاشی، یکی از روزنامه‌های اسکاتلند گزارش داد که سارقان با استفاده از نردبان از پنجره بالا رفته بودند. در آن زمان ارزش این نقاشی ۸۰۰۰ پوند برآورد شده بود.

این موزه در سال ۱۹۹۸ میلادی بسته شد.

این نقاشی در فهرست آثار هنری مسروقه ثبت شد و در نهایت زمانی که یک خانواده بدون اطلاع از تاریخچه نقاشی آن را در یک حراجی ارائه کردند، به عنوان اثر مسروقه موزه شناسایی شد.

در نهایت این نقاشی از حراجی حذف شد و به موزه‌های گلاسگو بازگردانده شد. این تابلو نقاشی درحالی پس از چندین دهه به موزه استرداد شده است که چندی پیش مسوولان موزه «گلاسگو» از ناپدید شدن یکی از مجسمه‌های «رودن»‌ به ارزش سه میلیون پوند خبر دادند.  به گفته مسوولان موزه یک مجسمه اثر «اگوست رودن» که بخشی از مجموعه مجسمه‌های مشهور «مردم کاله» بود،‌ اکنون ناپدید شده است.

اخیرا به سرقت رفتن هزاران شیء از مجموعه «موزه بریتانیا» نیز خبرساز شد تا اینکه مدیر «موزه بریتانیا»‌ در نهایت ناچار به کناره‌گیری از سمت خود شد.

بر اساس گزارش «بی بی سی»، «موزه ولز» که اداره هفت موزه ملی «ولز» را بر عهده دارد نیز از ناپدید شدن ۲۰۰۰ شیء خبر داد. این موسسه معتقد است که بسیاری از این اشیاء ناپدیدشده فقط جابه‌جا شده‌اند یا در فهرست‌بندی‌ها از قلم افتاده‌اند و با بررسی‌های بیشتر پیدا خواهند شد.