گالری هیچا با اتکا به سوابق خود در حوزه مطالعات و پژوهش های هنری و تجربه ارتباط با هنرمندان برجسته هنرهای تجسمی و بهرگیری از نظرات صاحب نظران موفق در شناخت، نقد و کارشناسی آثار هنری و تجربه انجام پروژه های بزرگ و ملی در آفرینش و توسعه فضاهای هنری در اختیار، تاسیس شده است.


این گالری با هدف برگزاری حراج آثار هنری هنرمندان جوان و پیشرو و برپایی نمایشگاه های هنری بین المللی به منظور معرفی هنر اصیل و مدرن خاورمیانه و استعدادیابی هنرمندان جوان و نوظهور و فراهم آوردن زمینه معرفی آنان در سطح بین المللی فعالیت خود را آغاز نموده است. کمک به رشد و توسعه اقتصاد هنر و هنرمندان، بهبود کیفی فضاهای هنری و ارتباط عمیق و موثر هنرِ هنرمندان و مخاطبین آن از مهم ترین رویکردهای این گالری است.هیچا علاقه مند به شناخت، خرید و معرفی آثار هنری با شیوه های بیان متنوع است که در این خصوص بیش تر در حوزه نقاشی، نقاشیخط، بافت، حجم و مجسمه متمرکز است. و معتقد است شیوه های نوین ارائه آثار هنری در قالب چیدمان و پرفورمنس در انتقال مفاهیم هنرمندان تاثیر شگرفی دارد
گالری هیچا در تلاش است که ظرف سه سال آینده به عنوان معتبرترین برگزار کننده نمایشگاه و حراجی آثار هنرمندان جوان و پیشرو در خاورمیانه تبدیل شود .هیچا در هفت سال آینده به عنوان یکی از پنج نهاد برتر در معرفی و فروش هنرمندان پیشرو در جهان با تکیه بر فضاهای مجازی و آنلاین خواهد بود.

محسن سراجی به عنوان موسس این گالری در ده سال گذشته سوابق فعالیت های هنری از جمله مدیریت هنری فضاهای شهری، تالیف کتاب های تخصصی در زمینه هنر شهری و مدیریت رسانه های خبری و تحلیلی هنر را در کارنامه دارد و این بار به کمک سایر همکاران هنرمند در شوراهای  تخصصی گالری هیچا چشم اندازهای وسیعی را برای گالری تعیین نموده است


گالری هیچا معتقد است می توانند مشاور خوبی برای خرید و فروش آثار هنری شما باشد. علاوه بر آن هنرِ هنرمندان گالری هیچا می تواند کیفیت فضاهای کار و زندگی را متمایز و متعالی تر کند.

اهداف گالری هیچا:

اثری که در هیچا به نمایش گذاشته می شود متفاوت است.

در هیچا کیفیت مهم تر از کمیت است

در هیچا آثار فاخر به نمایش گذاشته می شود

تضمین خرید مجدد اثر فروخته شده به خریدار با قیمت پایه در شناسنامه اثر

در هیچا آثار با شناسنامه و هویت به فروش می رسند

خرید اثر هنری یک سرمایه گذاری با سودآوری مطمئن است

آثار در هیچا منحصربفرد می باشند

تجربه خرید با لذت و مطمئن یک اثر هنری

کسب رضایت و اعتماد هنرمندان

توانایی برند هیچا در به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان در سطح بین المللی

بازاریابی  آثار هنرمندان با کیفیت و لوکس