دومین نمایشگاه پیشگامان هنر نوگرای ایران» در نگارخانه لاله برگزار می شود.

مدرنیسم در هنر ایران را، پرونده‌ای به بایگانی سپرده شده می‌دانند تا مختومه. عده ای معتقد اند اساساً گفت و گو و مجادله جدی در خصوص هنر نوگرای ایران که دست‌کم از اوایل قرن حاضر آغاز شده، صورت نگرفته و زوایای پنهان بسیارش، هنوز که هنوز است کنکاش نشده، این مهم ما را برآن داشت تا با برگزاری سلسه نمایشگاه های پیشگامان هنر نوگرای ایران به پویایی بیشتر و با نگاه ویژه به رونق بخشی اقتصاد هنر، ضمن ارائه آثار ارزشمند هنرمندان شاخص، آثار آنها را در معرض دید عموم قرار دهیم. این نمایشگاه که با کیوریتوری محمد علی سعیدی شکل گرفته است؛ در نظر دارد علاوه بر فروش آثار، سلسله جلسات پیرامون نقد و بررسی هنر نوگرای ایران، با حضور استادان به نام، برگزار کند. در این نمایشگاه ۱۸ هنرمند با ۳۸ اثر حضور دارند.

هنرمندان : توکل اسماعیلی(مش اسماعیل)، ناصر اویسی، تاها بهبهانی، ژازه تباتبایی، محمود جوادی پور، جواد حمیدی، کامبیز درمبخش، پرویز شاپور، جلال شباهنگی، علی اکبر صادقی، بهجت صدر، فتح الله قوللر آقاسی، منصور قندریز، حسین محجوبی، اردشیر محصص، ایراندخت محصص، مرتضی ممیز و منوچهر نیازی می باشد.

آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه۱۰ شهریور ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با حضور هنرمندان و دوستداران هنر در نگارخانه لاله برگزار می‌شود و نمایشگاه همه روزه از۱۱ شهریور ماه تا ۵ مهرماه ۱۴۰۲ شنبه تا چهارشنبه ها ساعت۱۰ تا ۱۸، پنج شنبه ها ۱۰ تا ۱۳ به غیر از ایام تعطیل دایرخواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید آثار به نگارخانه لاله، واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله مراجعه کنند.