گزیده ای از آثار گنجینه موزه خوشنویسی ایران

کتاب گزیده‌ای از آثار گنجینه موزه خوشنویسی ایران ، توسط سازمان زیباسازی شهر تهران در سال ۱۴۰۰ منتشر شده است. گزینش تصاویر کتاب توسط: مجتبی ملک‌زاده، حمیدرضا قلیچ‌خانی، محمدجواد جدی، محمدحسن حامدی انجام گرفته است. در واقع در این کتاب گلچینی از گنجینه موزه خوشنویسی ایران در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

گزینش تصاویر کتاب توسط: مجتبی ملک‌زاده، حمیدرضا قلیچ‌خانی، محمدجواد جدی، محمدحسن حامدی انجام گرفته است. در واقع در این کتاب گلچینی از گنجینه موزه خوشنویسی ایران در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

موزهٔ خوشنویسی ایران یکی از موزه‌های استان تهران است که ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ افتتاح شده و در محل عمارت تاریخی فولادوند قرار دارد. شمار آثار در معرض نمایش عموم حدود ۲۰۰ اثر است که شامل قطعات خوشنویسی، نسخه‌های خطی، ادوات و ابزار خوشنویسی و دیگر اشیای مربوط به این هنر می‌شود. بازهٔ تاریخی آثار این موزه از سدهٔ سوم قمری تا اوایل دورهٔ پهلوی را دربرمی‌گیرد. از جملهٔ هنرمندان خوشنویس ایرانی که آثارشان در موزهٔ خوشنویسی ایران نگهداری می‌شود می‌توان به خواجه اختیار منشی، علیرضا عباسی، میرزا احمد نیریزی، میرزا غلامرضا اصفهانی، میرحسین خوشنویس‌باشی، شکرالله نامه‌نگار، محمدرضا کلهر و محمدحسین عمادالکتاب اشاره کرد.