از مجموعه “می گرداند و می چرخد”

یک اثر نقاشی‌خط از مجموعه می‌گرداند و می‌چرخد که توسط جواد صابری خوش‌خو در ابعاد 118*78 و با استفاده از تکنیک ورق طلا و اکریلیک خلق شده است.

294,000,000ریال

دسته:
به دست

سید جواد صابری خوشخو

توضیحات

یک اثر نقاشی‌خط از مجموعه می‌گرداند و می‌چرخد که توسط جواد صابری خوش‌خو در ابعاد 118*78 و با استفاده از تکنیک ورق طلا و اکریلیک خلق شده است.

اثر هنری می‌گرداند و می‌چرخد با استفاده از فرم‌های دایره‌وار فضایی عرفانی و روحانی را به وجود آورده است دوایر متحدالمرکز نمایانگر طبقات و سلسله‌مراتب وجود هستند. نوعی یگانگی میان خالق و مخلوق.

مولانا شاعر بزرگ فارسی‌زبان در شعری با همین مفهوم می‌سراید: گوی منی و می‌دوی در چوگان حکم من/در پی تو همی‌دوم گر چه که می‌دوانمت

حرکت دایره‌ای کامل و تغییرناپذیر است، بدون آغاز، بدون انجام و بدون تغییر. به همین خاطر است که دایره نمادی از زمان است، زمانی که به‌عنوان مجموعه زنجیره‌واری از لحظات که به نحوی پی‌درپی، بدون تغییر و شبیه یکدیگر دنبال هم تکرار می‌شوند، تعریف شده است. علاوه بر این، دایره که نمادی از حرکت پیوسته و مدور آسمان است با الوهیت نیز در ارتباط است و مفهوم بی پایانی را القا می‌کند..دایره نماد حرکت جاودانه، تکرار و تبدیل، شب و روز، زوج و فرد، خیر و شر، بالا و پایین و.. است.

دایره شکل کاملی است که نماد لطافت، نرمی، سیالیت، تکرار، درون‌گرایی، آرامش روحانی و آسمانی، پاکی و صمیمیت و آن جهانی بودن به شمار می‌آید.

این تابلو نقاشی مناسب چه کسانی است؟

خرید تابلو نقاشی می‌گرداند و می‌چرخد  را به آن‌هایی توصیه می‌کنیم که به عرفان اسلامی و عرفان‌های شرقی علاقه‌مند هستند؛ همچنین به آن‌هایی که هنر ایران‌زمین را دوست دارند. خرید این اثر هنری به آن‌هایی توصیه می‌کنیم که در جست‌وجوی ساحت‌های نو، در میان باورها و اندیشه‌های کهن هستند.

دیگر آثار هنری جواد صابری خوشخو در گالری هیچا

یک اثر دیگر از این مجموعه در گالری هیچا موجود است.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “از مجموعه “می گرداند و می چرخد””

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این سبک
عنوان : قرص
سایز : 95 * 140 سانتی متر
متریال : مرکب و ورق طلا
قیمت : 595,000,000ریال
مشاهده
عنوان : تنیدگی
سایز : 95 * 140 سانتی متر
متریال : مرکب
قیمت : 535,000,000ریال
مشاهده
عنوان : کتیبه نور
سایز : 95 * 140 سانتی متر
متریال : مواد ترکیبی
قیمت : 413,000,000ریال
مشاهده