هنرمند خوشنویس ایرانی در بزرگترین کتابخانه سیار جهان که در کشتی کروز لوگوز هوپ واقع شده، ضمن برپایی نمایشگاه و کارگاه یک روزه به معرفی خط کوفی پرداخت.

این رویداد به دعوت بخش فرهنگی و هنری کشتی لوگوزهوپ و با همکاری گالری هاتف برگزار شد.

ساناز البرزی از جمله هنرمندان جوان و پرکاری است که سال‌هاست تمرکزش را بر روی نقاشی‌خط و خط کوفی گذاشته وآثارش در نمایشگاه و رویدادهای مهم هنری در داخل و خارج از کشور مورد اقبال قرار گرفته است. او به عنوان نخستین ایرانی در بزرگترین نمایشگاه کتاب سیار جهان بر روی آب های ابوظبی مجموعه ای از آثارش را به نمایش گذاشت و در خلال برپایی این نمایشگاه ورکشاپ آموزشی خط کوفی برگزار کرد.

البرزی در یک رویداد هنری یک روزه عام المنفعه درباره خط کوفی شیوه آموزشی اولیه، تفاوت و شباهت‌هایش با خطوط دیگر کوفی از جمله خط کوفی مشرقی و کوفی قیروانی سخن گفت و علاقمندان در دو گروه بزرگسال و نوجوان، شیوه نوشتن خط کوفی را تجربه کردند و سپس البرزی نحوه استفاده مدرن از خطوط سنتی و تکنیک‌های اجرای یک تابلو نقاشی خط به صورت عملی را آموزش داد.

کشتی لوگوزهوپ بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب روی آب در دنیاست، این کشتی به بنادر کشورهای مختلف سر می زند و در مدت توقف خود مردم محلی می‌توانند از خدمات فرهنگی این کشتی استفاده کنند.

این کشتی که با هدف ارائه خدمات اجتماعی و انسان دوستانه فعالیتش را مدت‌هاست آغاز کرده؛ به کشورهای محروم از امکانات اولیه سفر می‌کند و به علاقه‌مندان خدمات آموزشی رایگان ارایه می‌کند.

این کشتی پیش از ابوظبی در کشورهای مختلفی مانند عراق و لبنان پهلو گرفته و در ادامه به عمان، کویت و بحرین سفر خواهد کرد. قاره آفریقا مقصد بعدی این کشتی خواهد بود.

البرزی در این نمایشگاه ۲۳ اثر که شامل آثار نقاشی خط و خط کلاسیک کوفی است را در معرض دید مخاطبان قرار داده. او این مجموعه را در فاصله سال های ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۲ خلق کرده است. برخی از آثار این نمایشگاه ازمجموعه دارها امانت گرفته شده است.

آثاراین مجموعه از از ۴ هزار تا ۱۵ هزار دلار قیمت گذاری شده‌اند.

ساناز البرزی متولد ۱۳۶۵، دانشجو مقطع دکترا رشته تاریخ هنراسلامی در دانشگاه الهیات استانبول وحوزه مطالعاتی‌اش خط کوفی است. او همچنین در خط ثلث شاگرد استاد داوود بکتاش بزرگ‌ترین استاد خط ثلث در جهان اسلام است. البرزی همچنین سهم بسزایی در معرفی وآموزش خط کوفی در ترکیه داشته است. البرزی تاکنون آثارش را در نمایشگاه‌های متعدد انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته وآثارش به موزه‌ها و مجموعه‌های مختلف راه یافته است.