باغ‌مینیاتور روی اگزوز

این اثر، وظیفه خطیر انسان بودن(Humanity) را یادآوری می‌کند که همانا عشق‌ورزی است؛ عشق‌ورزی مدام؛ از سحرگاه آمدن تا شامگاه رفتن؛ و سفر همچنان ادامه دارد تا مینوی برین.

999,000,000ریال

1 در انبار

به دست

فاطمه منتظری

توضیحات

اثری حجمی از فاطمه منتظری که با مواد اکریلیک و گواش، روی اگزوز ماشین خلق شده است.

مینیاتور، در فرهنگ ایرانی بازآفرینی زیستن در مینوی برین است؛ جهانی جاودانی و تهی از ناپاکی. از نگاه فرهنگ ایرانی، عشق هم جلوه مینویی دارد. از همین منظر در مینیاتورهای ایرانی، عشقبازی، با عناصری تصویر می‌شود که یادآور مینوی برین است؛ زمین سرسبز، که نماد زندگی است و آسمانی لاجوردی که جایگاه عشق‌های جاودانه است.

در این میان، اگزوز، استعاره‌ای از ماشین‌زندگی انسان امروز است؛ انسانی که چمبره آهن اسیر شده و فطرت مینویی خود را از یاد برده است. اگزوز از منظری پارادوکسیکال، اشاره‌ای هم به اتوموبیل است؛ دستاوردی که انسان به مدد آن مجال می‌یابد تا از زندگی روزمره رهایی بیایبد و سفر کند. زندگی هم سراسر، سفر است؛ گذاری که از تولد آغاز می‌شود تا مرگ ادامه می‌یابد؛ تا مرگ که خود، سرآغاز سفری دوباره است.

این اثر، وظیفه خطیر انسان بودن(Humanity) را یادآوری می‌کند که همانا عشق‌ورزی است؛ عشق‌ورزی مدام؛ از سحرگاه آمدن تا شامگاه رفتن؛ و سفر همچنان ادامه دارد تا مینوی برین.

اثر حجمی باغ مینیاتور روی اگزوز، مناسب چه کسانی است؟

خرید این اثر را به آن‌هایی توصیه می‌کنیم که می‌خواهند از چارچوب‌های تحمیلی زندگی رهایی بیابند. هنرمندان‌ها، مدیران، مجموعه‌دارها و  شاعران، می‌توانند در زمره علاقمندان این اثر هنری باشند؛ هرچند این اثر را می‌توان خرید و به هر آن که زندگی را از پنجره عشق‌ورزی و انسانیت می‌بیند هم، تقدیم کرد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “باغ‌مینیاتور روی اگزوز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این سبک
عنوان : شهروند خوب
سایز : 25 * 25 سانتی متر
متریال : سنگ، فلز و شیشه
قیمت : 749,000,000ریال
مشاهده
عنوان : در آستانه هنر
سایز : 35 * 71 سانتی متر
متریال : چوب و فلز
قیمت : 549,000,000ریال
مشاهده
عنوان : تاج پادشاهان
سایز : 43 * 64 سانتی متر
متریال : چوب و سنگ و فلز
قیمت : 799,000,000ریال
مشاهده
عنوان : رفته با جاده
سایز : 70 * 99.5 سانتی متر
متریال : چوب و فلز
قیمت :
مشاهده